آپتایم چیست؟

تاثیر آپتایم : آپتایم به مقدار در دسترس بودن سایت و سرویس گفته می شود و همچنین نحوه اندازه گیری آن درصد در ماه میباشد.

تاثیر آپتایم بودن سایت بر روی SEO

تاثیر آپتایم بر سئو : یک هاست خوب هاستی است که از نظر سرعت ، پایداری ، امنیت ، سازگاری ، پشتیبانی خیلی خوبی داشته باشد. امروز می خواهیم تاثیر آپتایم بودن سایت را روی سئو بررسی نماییم . می خواهیم برانیم ارتباط آپتایم سایت با سئو چیست؟

تاثیر آپتایم بر روی سئو سایت چقدر است ؟

طبق آمار به دست آمده از گوگل در حوزه سئو حدود 200 فاکتور در رتبه بندی سایت می باشد . که برخی از فاکتور ها به صورت مستقیم و برخی دیگر به صورت غیر مستقیم آپتایم بودن سایت به صورت غیر میستقیم بر روی سئو سایت تاثیر می گذارد .

آپتایم صد در صد هم تاثیر مسقیمی بر روی سئو سایت ندارد اما هر آنچه آپتایم شما از صد کمتر باشد سایت شما از سایت هایی که آپتایم بالاتری نسبت به شما دارند نمره کمتری می گیرد به طور کلی اگر سایت شما آپتایم نباشد هر چقدر هم که سایت زیبا و مطالب خوب داشته باشد ، دیده نمی شود و زحمات شما به هدر می رود.

تفاوت بین آپتایم سایت و آپتایم هاست

برای سئو این موضوع اهمیت دارد که سایت شما تا چه اندازه در دسترس باشد . ممکن است هاست شما در دسترس و فعال باشد اما سایت شما به هر دلیلی در دسترس نباشد و ارور هایی بدهد از نظر گوگل در دسترس نبودن سایت چه بخواتر هاست یا موارد دیگر باشد یکی در نظر گرفته می شود و نمره منفی داده می شود به شما ، شما باید برای این مواقع یک راه حل هایی داشته باشید تا از چشم گوگل سایت شما نیوفتد .

چگونه آپتایم بالایی داشته باشیم ؟

یکی از بهترین و موثر ترین اقدامات در تامین آپتایم بالا خرید هاست از شرکت های هاستینگ معتبر است . و آپتایم مورد قبول برای یک هاست 99.9 درصد است . آپتایم 99.9 یعنی در ماه فقط 45 دقیقه سایت شما در دسترس عموم قرار نخواهد گرفت ، در کنار آپتایم بالا باید مدیریت خوبی برروی سایت خود داشته باشد (امنیت ، بهینه بودن سایت ، موارد فنی سایت و …)

نتیجه گیری

آپتایم به میزان دسترسی سایت و هاست در طول یک ماه می باشد .آپتایم به صورت غیرمستقیم بر روی SEO تاثیر دارد . هر آنچه سایت آپتایم تر باشد از نظر گوگل سایت ایده آل ، برای تامین نیاز آپتایم باید از هاست با آپتایم بالا استقاده نمود و سایت را مدیریت نمود (امنیت ، بهینه بودن سایت ، موارد فنی سایت و…

سئو در آپتایم
آپتایم
uptime effect on seo
سئو و آپتایم

WEBPOWER.IR

وب بلد

مقالات آموزشی