نحوه برطرف سازی ارور 503 در وردپرس

نحوه برطرف سازی ارور 503 در وردپرس

آیا شما خطای 503 (service unavailable error) را در سایت خود مشاهده می کنید؟

نحوه برطرف سازی ارور 503 در وردپرس : مشکلی که در مورد خطای 503 وجود دارد این است که هیچ راهنمایی درمورد خطای ایجاد شده نمایان نمیکند و باعث می شود که برای مبتدیان بسیار نا امید کننده و سخت باشد. در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چگونه خطای غیرقابل دسترسی 503 سرویس در وردپرس را برطرف کنید.در بیشتر شرکت های هاستیگ برای هاست هایی که ارائه میدهند مقدار ثابتی برای منابع خود دارند و این منابع بین سایت های روی سرور مشترک هستند. به همین دلیل نمیتوان از منابع زیادی برای سایت خود استفاده کنید.

ارور 503 در زمانی رخ می دهد که سرور شما نمیتواند اطلاعاتی را به شکل مناسب دریافت و یا پاسخ دهد. این ارتباطات از سوی اسکریپت (از جمله php) رخ می دهد. این اسکریپت میتواند یک فایل php ، افزونه ، قالب و یا یک تکه کد سفرشی php باشد.اگر این خطا در اثر استفاده زیاد از سرور ،  قطعی سرور یا حمله DDoS ایجاد شود ، پس از مدتی می تواند به طور خودکار در چند دقیقه از بین می رود.اما اگر به دلیل کد های مخرب و یا خراب شده در وب سایت شما ایجاد شده باشد ، تا زمانی که کد مخرب و یا خراب شده را پیدا و غیرفعال کنید ادامه خواهد داشت.

حالا ، بیایید نگاهی بیندازیم که چگونه به راحتی خطای 503 (سرویس در دسترس نیست) را در وردپرس برطرف کنیم.

رفع خطای 503 (سرویس در دسترس نیست) در وردپرس

همانطور که در بالاتر اشاره کردیم که این خطا هنگامی ایجاد می شود که سرور وب شما قادر به دریافت پاسخ مناسب از یک اسکریپت PHP در حال اجرا در پس زمینه نیست.برای رفع آن ، تمام اسکریپت های غیر ضروری PHP را یکی یکی غیرفعال می کنیم تا اینکه خطا برطرف شود.

همه افزونه های سایت خود را غیرفعال کنید

تمام افزونه های وردپرس شما اسکریپت های PHP هستند ، بنابراین ابتدا باید همه افزونه های وردپرس خود را غیرفعال کنید.

از آنجا که به دلیل خطای 503 نمی توانید وارد داشبورد وردپرس خود شوید ، باید با استفاده از یک سرویس دهنده FTP یا File Manager در CPanel (یا هر سیستم مدیریت هاست دیگری) و به وب سایت خود وصل شوید. پس از اتصال ، به پوشه / wp-content / بروید و پوشه plugins را به plugins-old تغییر نام دهید.در مرحله بعد ، شما باید یک پوشه جدید ایجاد کنید و نام آن را plugins قرار دهید. اکنون باید به سایت وردپرس خود مراجعه کنید تا ببینید آیا این خطا برطرف شده است یا خیر.

اگر این کار را انجام داد و مشکل بر طرف شده بود این بدان معنی است که افزونه نصب شده در وب سایت شما باعث ایجاد خطا می شود. در مراحل فوق همه افزونه های وردپرس را غیرفعال شده است.برای اینکه بفهمید کدام افزونه باعث ایجاد مشکل (تداخل) شده است ، باید به سرویس دهنده FTP یا مدیر فایل خود در cPanel برگردید.

در مرحله بعد ، باید به پوشه / wp-content/ بروید و پوشه plugins خالی را حذف کنید.پس از آن شما باید پوشه plugins-old را به plugins تغییر نام دهید. این باعث می شود تمام افزونه های نصب شده قبلی شما در دسترس وردپرس قرار بگیرند. با این حال ، این افزونه ها غیرفعال خواهند ماند.شما باید به قسمت پیشخوان (ادمین) وردپرس مراجعه کرده و سپس به صفحه افزونه ها بروید. می توانید افزونه های خود را یک به یک فعال کرده و پس از فعال کردن هر افزونه ، به صفحات مختلف در وب سایت خود مراجعه کنید. این کار را ادامه دهید تا زمانی که افزونه‌ای که باعث ایجاد خطای 503 شده را بیابید. بعد از یافتن ، افزونه را از طریق هاست حذف و یا پوشه آن را تغییر نام دهید تا غیر فعال شود.

اگر این مرحله مشکل شما را برطرف کرد ، دیگر نیازی به پیروی از سایر دستورالعمل های موجود در این بخش نیست. در غیر این صورت ، می توانید به مرحله بعدی بروید.

 تغییر قالب سایت به قالب پیش فرض وردپرس

اگر غیرفعال کردن افزونه ها مشکل را برطرف نکرد ، مرحله بعدی تغییر قالب سایت به قالب پیش فرض وردپرس خواهد بود. این روش قالب وردپرس فعلی شما را غیرفعال می کند.

ابتدا باید با استفاده از یک سرویس دهنده FTP یا File Manager در cPanel (یا هر سیستم مدیریت هاست دیگری) به سایت وردپرس خود متصل شوید. پس از اتصال ، به پوشه /wp-content/ themes/ بروید.قالب وردپرسی در حال حاضر ، فعال خود را پیدا کرده و آن را به عنوان پشتیبان در رایانه خود بارگیری (دانلود) کنید.پس از بارگیری قالب خود می توانید آن را از وب سایت خود حذف کنید.حال اگر قبلاً قالبی پیش فرض مانند بیست و هفده یا بیست و شانزده را نصب کرده باشید ، به صورت خودکار فعال می شود. اگر این اتفاق نیفتاد ، می توانید یک قالب پیش فرض را در وب سایت خود نصب کنید.

عیب یابی

ارور 503

ارور 503

اگر هر دو روش بالا در رفع خطا موفق نبودند ، می توانید مراحل زیر را انجام دهید:

  • با شرکت هاستینگ سایت خود تماس بگیرید زیرا ممکن است آنها بتوانند آنچه را که باعث بروز مشکل شده است را بیابند و یا به آن اشاره کنند.
  • به عنوان آخرین راه حل ، می توانید WordPress را نصب مجدد کنید.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کند یاد بگیرید که چگونه خطای 503 (سرویس در دسترس نیست) را در وردپرس برطرف کنید.

اگر به مشکلی برخورد کردید در ادامه هم نظرات و مشکلات خود را بیان کنید.

ارورخطای 503 در وردپرس
ارور 503
ارور 503 چیست؟
ارور 503 چیست؟ و روش حل مشکل
503 Service Unavailable error
ارور 503 Service Unavailable error
ارور Service Unavailable
Service Unavailable
آموزش رفع ارور Service Unavailable
نحوه برطرف سازی ارور 503 وردپرس
نحوه برطرف سازی ارور 503 در وردپرس
ارور 503 در وردپرس و روش حل مشکل
حل ارور 503 در وردپرس
ارور 503 و وردپرس
آموزش رفع مشکل ارور 503

WEBPOWER.IR

وب بلد

مقالات آموزشی