روش برطرف سازی مشکل maintenance

روش برطرف سازی مشکل maintenance : در وردپرس “به طور خلاصه برای نگهداری برنامه ریزی شده در دسترس نیست. در یک دقیقه دوباره بررسی کنید “یک اعلان متداول است که معمولاً هنگام به روز کردن قالب ، افزونه ها یا هسته وردپرس به نسخه جدید ظاهر می شود.

البته به خاطر داشته باشید که این یک ارور و خطا نیست.

وردپرس ضمن به روزرسانی سایت ، به سادگی یک “maintenance.” موقت را در فهرست اصلی وب سایت ایجاد می کند. پس از به روزرسانی ، وردپرس به طور خودکار فایل .maintenance را از فهرست اصلی حذف می کند و نمایش این پیام در سایت شما متوقف می شود.

مشکل این است که پیام پس از بروزرسانی موفقیت آمیز نمایش داده می شود. به دلیل کندی پاسخ سرور میزبان یا مشکلات کم حافظه ، روند بروزرسانی زمان بندی شده و روند را قطع می کند. هنگامی که این اتفاق می افتد ، وردپرس سایت شما را از حالت نگهداری خارج نمی کند و همچنان به نمایش این اعلان حالت نگهداری ادامه می دهد. در این حالت ، باید پیام را به صورت دستی تعمیر و حذف کنید.

خطای حالت نگهداری

در این آموزش ، به شما نشان می دهم که چگونه می توانید به راحتی برای تعمیر و نگهداری برنامه ریزی شده در دسترس نباشید . در یک دقیقه دوباره در WordPress بررسی کنید. همچنین به شما نشان خواهم داد که چگونه می توانید از این خطای نگهداری جلوگیری کنید و چگونه می توانید صفحه نمایش حالت نگهداری خود را برای سایت وردپرس خود ایجاد و سفارشی کنید.

نحوه حل مشکل Briefly unavailable for scheduled maintenance. Check back in a minute

ساده ترین راه برای رفع این خطا حذف پرونده .maintenance از سایت شما است. به راحتی می توانید آن را به صورت دستی از فهرست اصلی وب سایت خود حذف کنید.

1- وارد بخش مدیریت فایل (file manager) هاست خود شود.

2-وارد پوشه نصبی وردپرس خود شوید (معمولا public_html است)

3- فایل maintenance. را حذف کنید.

روش برطرف سازی مشکل maintenance | وب بلد | webalad

حالا میتوانید به سایت خود برگردید و بعد از گذشت مدت کوتاهی (پیشنهاد میشود 2 دقیقه) صفحه دارای مشکل خود را بروزرسانی (refresh) کنید.

روش برطرف سازی مشکل maintenance | وب بلد | webalad

اکنون می دانید که چگونه وردپرس را تعمیر کنید “Briefly unavailable for scheduled maintenance. Check back in a minute.” فقط مطمئن شوید که سرور زنده (live server) کار می کنید ، دستورالعمل ها را با دقت دنبال کنید.

خطای حالت نگهداری وردپرس خود را سفارشی سازی کنید

با ایجاد خطای حالت نگهداری خود در سایت وردپرس می توانید صفحه نمایش و پیام متنی را برای این خطا تغییر دهید. می توانید این کار را با اضافه کردن کد زیر به پرونده Function.php انجام دهید و wp_die را برای تنظیم پیام خود ویرایش کنید.

خطای حالت نگهداری

حالت نگهداری وردپرس خود را سفارشی سازی کنید با نمونه کد زیر :

function wp_maintenance_mode(){
if(!current_user_can('edit_themes') || !is_user_logged_in()){
wp_die('<h1 style="color:blue">webalad.com is under Maintenance</h1> <br/>This is for Tutorial.');
}}
add_action('get_header', 'wp_maintenance_mode');

اکنون می توانید پیام نمایش داده شده را به راحتی بسازید تا سایت در حالت نگهداری قرار گیرد.

نحوه جلوگیری از مشکل نگهداری

معمولا دو عامل وجود دارد که باعث می شود “به طور خلاصه برای نگهداری برنامه ریزی نشده موجود باشد.” در WordPress را بررسی کنید:

  • زمان کم در پاسخگویی سرور
  • مشکل در حافظه کم (memory)

همچنین می توانید به جای به روزرسانی آنها به صورت گروهی در بخش بروزرسانی ها ،  تم ها و افزونه ها را بصورت تکی در صفحه افزونه ها با بروزسانی (bulk action) به روز کنید. این به شما کمک می کند تا از این مشکل کمی فاصله بگیرید.

خطای حالت نگهداری

بنابراین اکنون می دانید که “به طور خلاصه برای نگهداری برنامه ریزی شده در دسترس نیست. چک کردن در عرض یک دقیقه “خطایی نیست اما اگر مشکل حافظه کم و زمان پاسخگویی سرور را داشته باشیم  امکان دارد باعث خطا  شود.

حل مشکل maintenanceحل مشکل maintenance در وردپرس

حل مشکل فایل maintenance

فایل maintenance

نحوه حل مشکل maintenance

مشکل نگهداری در وردپرس

WEBPOWER.IR

وب بلد

مقالات آموزشی