نکاتی در مورد سئو سایت از نظر گوگل

نکاتی در مورد سئو سایت از نظر گوگل

نکاتی در مورد سئو سایت از نظر گوگل : همانطور که میدانید گوگل به عنوان بزرگترین موتور جستوگر جهان یه تعداد الگوریتم و فاکتور هایی برای انتخاب سایت ها دارد که در حال توسعه و بهبود آن است پس نمی توان گفت که گوگل از یک ارایه و الگوریتم خاص ثابتی دارد اما در این مطلب ما نکانتی در مورد سئو بازگو خواهیم کرد به امید آن که برای شما مفید باشد.

وردپرس مناسب برای سئو

وردپرس را می توان جزء بهترین سیستم مدیریت محتوا متن باز در دنیا دانست ، ساختار قابل کنترل وردپرس ،همنچنین داشتن افزونه و قالب های فروان برای ورپرس ، کار را برای وب مستران آسان تر کرده  و وردپرس در مقایسه با جومولا کارایی بهتری دارد. وردپرس در عین کارایی ، سیستم منظمی دارد و همین قضیه باعث آسانی کار می باشد .

گواهی امنیت SSL

گوگل تاثیر گواهی امنیت SSL را تایید میکند ، اما گواهی امنیت SSL رایگان چندان تاثیری بر روی سئو سایت ندارد دلیل آن این است که در گواهی امینت رایگان احراز هویتی انجام نمی شود و باعث سوء استفاده افراد و حملات فیشینگ می شود.

ساختار و معماری سایت

ساختار و معماری سایت ، استاندارد بودن باعث افزایش کارایی که به صورت غیر مستقیم باعث افزایش سئو سایت می شود ظاهر سایت هرچه شیک تر وجذاب تر باشد  باعث جذب کاربر و بالا رفتن زمان حضور کاربر در سایت می شود (کاهش bounce rate)

سرعت و بهینه بودن سایت

سرعت لود سایت تاثیر زیادی بر روی سئو دارد ، هرچه سرعت لود سایت بیشتر باشد بر روی سئو تاثیر مثبت می گذارد و هرچه کمتر سئو کاهش پیدا می کند، البته در اینجا باید این مطلب را نیز بیان نمود که گوگل سایت شما را با رقبای خود مقایسه می کند پس هر چه از رقبای خود برتر باشید مطالب شما در گوگل بهتر دیده می شود.

جلوگیری از ایندکس شدن صفحات بی ارزش و 404

برخی از صفحات سایت ارزشی برای ایندکس شدن در گوگل را ندارند و ایندکس شدن آن ها در گوگل باعث کاهش سئو سایت می شود گوگل اصلا دوست ندارد که صفحاتی که ارور 404 داشته باشند را ایندکس کند برای جلوگیری از اینکار شما می توانید از افزونه های محتلف استفاده نمایید و صفحات را NO INDEX نمایید .

سئو سایت از نظر گوگل

محتوای خوب و تاثیر گذار

منظور از تولید محتوا خوب و تاثیر گذار این نیست که متن های طولانی با تصاویر بسیار زیاد نیست بلکه تولید محتوا خوب و تاثیر گذار یعنی محتوا کاربر پسند بوده و در عین کوتاه و مختصر بودن مطلب ، کاملا آموزنده و کامل باشد.

ویژگی محتوای خوب :

 • رعایت نمودن اصول نوشتاری و دستوری
 • مطلب به ساده ولی پر مفهوم
 • مطلب جامع و در خوب مطالب جدید و کاربردی داشته باشد.

لینک دهی به جا و به موقع

مطالب سایت خود را لینک دهید یعنی هر بار که مطلبی در مورد سئو می گذارید مطالب گذشته خود در حوزه سئو را نیز در آن مطلب به آن بپردازید و لینک مطلب را بدهید تا کاربر را به سمت خواندن تمام مطلب سایت هدایت نمایید لینک دهی در تاثیر خیلی زیادی در حوزه سئو دارد و لینک دهی به جا و به موقع باعث افزایش سئو و بی موقع موجب کاهش سئو می شود.

نکته : هیچگاه عبارت کلید خود را در مطلبی لینک خارجی ندهید ، برای مثال اگر مطلب شما در حوزه سئو می باشد هیچگاه کلمه سئو را لینک خارجی نکنید.

تجربه کاربری

بعضی از طراحان بر این ایده اند که طراحی UX هیچ تاثیری بر روی سئو ندارد اما تیم ما بر این باور نیست بلکه تمامی کار ها ما برای راحتی کاربران می باشد.

خلاصه ای از مقاله بالا

 •  وردپرس به لحاظ ساختاری و عملکرد برای سئو مناسب است.
 •  گواهی امنیت SSl رایگان خیلی بر روی سئو تاثیری ندارد.
 •  ساختار و معماری سایت در جذب افزاد نقش به سزایی دارد.
 •  سرعت و بهینه بودن سایت
 •  جلوگیری از ایندکس شدن صفحات بی ارزش و 404
 •  محتوای خوب وتاثیر گذار برای سئو نقش بسزایی دارد.
 •  لینک دهی به جا و به موقع
 •  تجربه کاربری نقش زیادی در حوزه سئو دارد.

سئو سایت از نظر گوگل

WEBPOWER.IR

وب بلد

مقالات آموزشی