رفع مشکل قطع اتصال دیتابیس وردپرس

رفع مشکل قطع اتصال دیتابیس وردپرس : اگر مدتی در وب گشت و گذار کرده اید ، حداقل چند بار این خطا را مشاهده کرده اید. خطا در اتصال به دیتابیس (بانک اطلاعاتی) (Error Establishing a Database Connection) یکی از آن مشکلاتی است که به دلایل زیادی می تواند ایجاد شود. به عنوان یک مبتدی وردپرس ، این اتفاق می تواند بسیار آسیب رسان و  نا امید کننده باشد ، بدون اینکه چیزی تغییر دهید.

ما نیز در سایت شخصی خود به این مشکل برخورد کرده ایم. کمی بیشتر از 20 دقیقه طول کشید تا مشکل کشف و رفع شود. در حالی که تحقیق را برای یافتن دلایل احتمالی انجام دادیم ، متوجه شدیم که مقاله خوبی نیاز هست که همه چیز را تحت پوشش خود قرار دهد. در این مقاله ، ما با تهیه لیستی از راه حل کلی ، به شما نشان خواهیم داد که چگونه خطای ایجاد اتصال به بانک اطلاعاتی را در وردپرس برطرف کنید.

توجه: قبل از ایجاد هرگونه تغییر در پایگاه داده ، یک پشتیبان (بکاپ) از دیتابیس خود تهیه کنید.

چرا این خطا را دریافت می کنید؟

به طور خلاصه ، شما در حال دریافت این خطا هستید زیرا وردپرس قادر به ایجاد اتصال به بانک اطلاعاتی نیست. حال دلیل عدم توانایی وردپرس در ایجاد اتصال به بانک اطلاعاتی می تواند عوامل زیادی داشته باشد. ممکن است اعتبارنامه ورود به پایگاه داده شما اشتباه و یا تغییر کرده باشد. ممکن است سرور پایگاه داده شما پاسخگو نباشد. و یا حتی پایگاه داده شما خراب شده باشد. در تجربه ما ، اکثر اوقات این خطا به دلیل نوعی خطای سرور رخ می دهد اما می تواند عوامل دیگری نیز وجود داشته باشد. بیایید نگاهی به چگونگی حل و عیب یابی این مشکل بیاندازیم.

آیا مشکل برای / wp-admin / همچنین ایجاد می شود؟

اولین کاری که شما باید انجام دهید این است که مطمئن شوید که در هر دو بخش جلوی سایت (front-end) و در پشت سایت (همان wp-admin) دچار همان خطا می شوید. اگر پیام خطا در هر دو صفحه “خطا در ایجاد اتصال به پایگاه داده” یکسان است ، سپس به مرحله بعدی بروید. اگر در wp-admin خطای متفاوتی دریافت می کنید ، به عنوان مثال چیزی مانند “یک یا چند جداول پایگاه داده در دسترس نیست. ممکن است بانک اطلاعاتی نیاز به تعمییر داشته باشد. “، بنابراین باید پایگاه داده خود را تعمیر کنید.

می توانید این کار را با اضافه کردن خط زیر در پرونده wp-config.php خود انجام دهید. درست قبل از خط زیر اضافه کنید “That’s all, stop editing! Happy blogging“.

define('WP_ALLOW_REPAIR', true);

پس از انجام این کار ، می توانید با مراجعه به این صفحه تنظیمات را مشاهده کنید:

http://www.yoursite.com/wp-admin/maint/repair.php

در آدرس (لینک) بالا بجای www.yoursite.com لینک سایت خود را بنویسید.

به یاد داشته باشید ، وقتی این تیکه کد اضافه شده باشد ، کاربر برای دسترسی به این عملکرد نیازی به ورود ندارد. این امر به این دلیل است که هدف اصلی آن تعمیر یک بانک اطلاعاتی خراب است ، کاربران اغلب نمی توانند هنگام خراب شدن بانک اطلاعاتی وارد سیستم شوند. بنابراین پس از انجام کار بهینه سازی و بهینه سازی بانک اطلاعاتی خود ، مطمئن شوید که این مورد را از wp-config.php خود حذف کنید.

رفع مشکل قطع اتصال دیتابیس وردپرس

اگر این تعمیر مشکل را برطرف نکرد ، یا در اجرای تعمیر مشکل دارید ، ادامه این مقاله را بخوانید زیرا ممکن است راه حل دیگری برای مشکل پیدا کنید.

بررسی فایل WP-Config

WP-Config.php احتمالاً مهمترین پرونده در کل نصب وردپرس شما است. این جایی است که شما می توانید جزئیات مربوط به وردپرس را برای اتصال دیتابیس خود مشخص کنید. اگر گذرواژه اصلی خود یا گذرواژه کاربر پایگاه داده را تغییر داده اید ، باید این فایل را نیز تغییر دهید. اولین چیزی که همیشه باید بررسی کنید این است که آیا همه چیز در فایل wp-config.php شما درست است!

define('DB_NAME', 'database-name');
define('DB_USER', 'database-username');
define('DB_PASSWORD', 'database-password');
define('DB_HOST', 'localhost');

به یاد داشته باشید که مقدار DB_Host ممکن است همیشه محلی(localhost) نباشد. بسته به میزبان ، متفاوت خواهد بود. برای میزبان های محبوب مانند HostGator ، BlueHost ، SiteGround ، محلی(localhost) است. می توانید مقادیر میزبان دیگر را در اینجا بیابید.برخی از افراد پیشنهاد کردند که با جایگزین کردن localhost با IP ، مشکل خود را برطرف کنند. دیدن این نوع مسئله هنگام اجرای وردپرس در محیط سرور محلی متداول است. به عنوان مثال در MAMP ، ممکن است مقدار DB_Host هنگام تغییر در IP کار کند.

define('DB_HOST', '127.0.0.1:8889');

IP برای خدمات میزبانی وب آنلاین متفاوت خواهد بود.

برسی پیشوند دیتابیس

اگر همه موارد موجود در این پرونده صحیح است (حتماً نوع تایپ را بررسی کنید) ، پس عادلانه است که بگوییم مشکلی در سرور وجود ندارد.شما میتوانید با ساخت یک رمز ساده (بدون استفاده از کاراکتر های ویژه) وضعیت اتصال رمز خود را با دیتابیس برسی کنید.در ادامه شما باید پیشوند جداول سایت خود را نیز برسی کنید ، این پیشوند در فایل wp-config.php قرار دارد  و به شکل زیر است.

$table_prefix = 'prefix_';

البته بجای prefix_ پیشوند جدول شما قرار دارد که امکان دارد به صورت پیش فرض بر روی wp_ ثبت شده باشد ، حال شما باید برسی کنید این پیشوند که در این فایل وجود دارد با پیشوند اصلی شما در phpMyAdmin نیز برابر باشد ، برای انجام برسی به راحتی وارد phpMyAdmin شوید و پیشوند سایت خود را برسی کنید.

رفع مشکل قطع اتصال دیتابیس وردپرس

میزبان وب خود (سرور MySQL) را بررسی کنید (ارور دیتابیس در وردپرس)

غالباً هنگامی که سایت شما با ترافیک زیادی روبرو می شود ، هنگام ایجاد اتصال به پایگاه داده متوجه این خطا می شوید. در اصل ، سرور میزبان شما فقط نمی تواند بار را تحمل کند (مخصوصاً وقتی که در هاست مشترک هستید). سایت شما بسیار کند خواهد بود و برای برخی از کاربران حتی خطا را نیز نشان داده می شود. بنابراین بهترین کاری که شما باید انجام دهید این است که با ارائه دهنده هاست خود در تلفن یا لایو چت قرار بگیرید و از آنها بخواهید که آیا سرور MySQL شما پاسخگو است یا خیر.

برای آن دسته از کاربرانی که می خواهند تست کنند آیا سرور MySQL خودتان در حال اجرا است ، می توانید چند کار انجام دهید. سایت های دیگر را در همان سرور تست کنید تا ببینید که آیا این مشکل را دارند. اگر آنها نیز با همین خطا روبرو هستند ، مطمئناً مشکلی در سرور MySQL شما وجود ندارد. اگر سایت دیگری در این حساب میزبانی مشابه ندارید ، به سادگی به cPanel خود بروید و سعی کنید به phpMyAdmin دسترسی پیدا کرده و پایگاه داده را به آن متصل کنید. اگر می توانید اتصال برقرار کنید ، پس باید بررسی کنیم که آیا کاربر پایگاه داده شما دارای مجوز کافی است یا خیر. یک پرونده جدید با نام testconnectionwp.php ایجاد کنید و کد زیر را در آن قرار دهید:

تیکه کد :
$link = mysqli_connect('localhost', 'username', 'password');
if (!$link) {
die('Could not connect: ' . mysqli_error());
}
echo 'Connected successfully';
mysqli_close($link);
رفع مشکل قطع اتصال دیتابیس وردپرس

توجه کنید که در کد بالا حتما فایل را با <?php شروع و با ?> به پایان برسانید. حتماً نام کاربری و رمز عبور را با نام کاربری و رمز عبور دیتابیس خود تعویض کنید. اگر اسکریپت با موفقیت متصل شد ، به این معنی است که کاربر شما اجازه کافی دارد ، و مشکل چیز دیگری است. به پرونده wp-config خود برگردید تا مطمئن شوید که همه موارد صحیح است (اسکن مجدد برای تایپ).

اگر نمی توانید با رفتن به phpMyAdmin به بانک اطلاعاتی وصل شوید ، می دانید که این مشکلی است که با سرور شما وجود دارد. لزوماً به معنای پایین (DOWN) آمدن سرور MySQL نیست. این بدان معنی است که کاربر شما اجازه کافی ندارد.

در مورد WPBeginner ، سرور MySQL WPBeginner در حال اجرا بود. همه سایتهای دیگر روی سرورها به جز WPBeginner خوب کار می کردند. وقتی سعی کردند به phpMyAdmin خود بروند ، به این خطا رسیدند:

#1045 – Access denied for user ‘foo’@’%’ (using password: YES)

سایت دبلیو پی بیگینر با HostGator تماس گرفت و پشتیبانی آنها به سرعت مشکل را پیدا کرد. به نوعی مجوزهای کاربر آنان دوباره تنظیم شده بود. مطمئن نبودند که چگونه این اتفاق افتاد ، اما ظاهراً دلیل این امر بود. آنها برگشتند و مجوزها را بازیابی کردند.

ارور دیتابیس در وردپرس

بنابراین اگر در اتصال به phpMyAdmin یا از طریق testconnectionwp.php به خطای خارج شده از دسترسی بر خوردید ، باید بلافاصله با هاست خود تماس بگیرید تا آنها مشکل را برطرف کنند.

 بروزرسانی وردپرس

ما در منابع متعددی خواندیم که کاربران به سادگی نسخه جدیدی از WordPress را بارگذاری کردند و این خطا را برطرف کرد.

این یک خطای واقعاً نا امید کننده است. چه چیزی را امتحان کرده اید که به نظر می رسد برای شما مفید باشد؟ ما خوشحال می شویم که بتوانیم روی این منابع گسترش دهیم ، به طوری که دیگران نیازی به اتلاف وقت خود برای یافتن راه حل نداشته باشند.

راه حل هایی که برای دیگران کار کرده است

ذکر این نکته حائز اهمیت است که این موارد ممکن است برای شما مؤثر نباشد. اگر خطایی رخ داد ، از بازگردانی بکاپ خود استفاده کنید و اطمینان حاصل کنید که از پشتیبان گیری کافی برخوردار هستید.

دیپاک میتال گفت که مشتری وی خطایی را که نیاز به تعمیر پایگاه داده دارد ، دریافت کرده است. حتی بعد از تعمیر دیتابیس خطا از بین نرفت. او کارهای مختلفی را امتحان کرد و در پایان ، موضوع آدرس سایت بود. ظاهراً این تغییر کرده است که باعث ادامه خطا شده است. وی با مراجعه به phpMyAdmin ، درخواست SQL را اجرا کرد:

UPDATE wp_options SET option_value='YOUR_SITE_URL' WHERE option_name='siteurl'

حتماً YOUR_SITE_URL را با مثال آدرس واقعی جایگزین کنید ، مثل : http://webalad.com ، اگر پیشوند پیش فرض پایگاه داده WordPress را تغییر داده باشید ، wp_options متفاوت خواهد بود.

ساچینوم اظهار داشت که وی می تواند بانک اطلاعاتی را با testconnectionwp.php متصل کند ، بنابراین کاربر wp-config.php را به کاربر root تغییر داد. وردپرس کاملاً خوب کار کرد. سپس وی تنظیمات را دوباره به کاربر پایگاه داده برگرداند و این کار همچنان ادامه داشت. او نتوانست بفهمد چه اشتباهی رخ داده است ، اما نتیجه گرفت که این یک تایپی (typo) است.

Cutewonders پیشنهاد کرد که آنها محتوای Active_plugins را در جدول wp_options حذف کرده و محتویات اخیر ویرایش شده را ویرایش کنند. در واقع به نظر می رسید مشکل حل شده است. لطفا پاسخ کامل آنها را در اینجا ببینید.

ارور دیتابیس در وردپرس

ارور دیتابیس

مشکل در برقراری ارتباط با پایگاه داده

مشکل در برقراری ارتباط با پایگاه داده در وردپرس

ارور پایگاه داده

ارور پایگاه داده در وردپرس

ارور دیتابیس در وردپرس

مشکل دیتابیس در وردپرس

مشکل در ارتباط با دیتابیس در وردپرس

مشکل ارتباط دیتابیس در وردپرس

ارور دیتابیس

مشکل در برقراری ارتباط با پایگاه داده

مشکل در برقراری ارتباط با پایگاه داده در وردپرس

ارور پایگاه داده

ارور پایگاه داده در وردپرس

ارور دیتابیس در وردپرس

مشکل دیتابیس در وردپرس

مشکل در ارتباط با دیتابیس در وردپرس

مشکل ارتباط دیتابیس در وردپرس

ارور دیتابیس

مشکل در برقراری ارتباط با پایگاه داده

Error Establishing a Database Connection

مشکل در برقراری ارتباط با پایگاه داده در وردپرس

ارور پایگاه داده

ارور پایگاه داده در وردپرس

ارور دیتابیس در وردپرس

مشکل دیتابیس در وردپرس

مشکل در ارتباط با دیتابیس در وردپرس

مشکل ارتباط دیتابیس در وردپرس

ارور دیتابیس

مشکل در برقراری ارتباط با پایگاه داده

مشکل در برقراری ارتباط با پایگاه داده در وردپرس

ارور پایگاه داده

ارور پایگاه داده در وردپرس

ارور دیتابیس در وردپرس

مشکل دیتابیس در وردپرس

مشکل در ارتباط با دیتابیس در وردپرس

مشکل ارتباط دیتابیس در وردپرس

ارور دیتابیس

مشکل در برقراری ارتباط با پایگاه داده

مشکل در برقراری ارتباط با پایگاه داده در وردپرس

ارور پایگاه داده

ارور پایگاه داده در وردپرس

ارور دیتابیس در وردپرس

مشکل دیتابیس در وردپرس

مشکل در ارتباط با دیتابیس در وردپرس

مشکل ارتباط دیتابیس در وردپرس

ارور دیتابیس

مشکل در برقراری ارتباط با پایگاه داده

مشکل در برقراری ارتباط با پایگاه داده در وردپرس

ارور پایگاه داده

ارور پایگاه داده در وردپرس

ارور دیتابیس در وردپرس

مشکل دیتابیس در وردپرس

مشکل در ارتباط با دیتابیس در وردپرس

مشکل ارتباط دیتابیس در وردپرس

WEBPOWER.IR

وب بلد

مقالات آموزشی