Domain چیست : نام دامنه نامی است که برای شناسایی وب سایت در اینترنت استفاده می شود. در زیر سطح ، وب سایت ها با آدرس های IP مرتبط هستند. اینها در واقع آدرسهای عددی هستند که به مرورگر شما می گوید وب سایت را در اینترنت پیدا کند. برای ساده تر کردن این موارد برای انسانها ، هر وب سایت دارای یک نام مربوطه است. می توانید از نام دامنه به عنوان نسخه قابل خواندن آدرس IP  استفاده کنید. در ادامه مقاله Domain چیست میتوانید اطلاعات بیشتری در این باره بدست بیارید.

نمونه ای از نام دامنه به این شکل خواهد بود: webalad.com

آنها را می توان از طریق  شرکت های هاستینگ یا یکی از فروشندگان نام دامنه زیادی خریداری کرد. ICANN (شرکت اینترنتی برای نام ها و شماره های اختصاص داده شده) به این ثبت کنندگان اجازه فروش نام دامنه را می دهد.بسیاری از ارائه دهندگان میزبانی وردپرس با بسته های خود یک ثبت دامنه رایگان ارائه می دهند. با تغییر تنظیمات DNS می توانید محل نام دامنه را از یک میزبان وب به دیگری تغییر دهید. تنظیمات DNS اساساً به سرورهای DNS می گویند که آدرس IP با آن نام دامنه مطابقت دارد. وقتی میزبان ها را تغییر می دهید ، آدرس IP شما تغییر می کند زیرا در حال تغییر سرور هستید.

Domain چیست

پسوند های مختلف  در نام دامنه وجود دارد که در دسترس هستند. برخی از محبوب ترین پسوندهای نام دامنه عبارتند از: .com ، .net ، .org ، .info ، .edu ، .biz. دامنه های متعدد دیگری در سطح کشور مانند .us ، .in ، .ly ، .io. ، .ir، و موارد دیگر وجود دارد.بیشتر سایت های ایرانی از دامنه .ir (دات ای آر) استفاده میکنند که پسوند دامنه های ایرانی میباشد. برای ساخت وبلاگ و یا … در سطح جهانی(global) پیشنهاد میشود از دامنه .com (دات کام) استفاده کنید که به معنای تجاری (commercial) میباشد.

بیشتر دامنه ها به منظور خاصی ساخته شده اند ، همانند دامنه .net مخفف Network (شبکه)که بیشتر برای شرکت ها خدمات دهنده اینترنت ، هاستینگ و … بکار می آید.

 

دامنه چیست؟

دامنه چیست

دومین چیست

دومین چیست؟

domain چیست؟

Domain چیست

کاربرد دامنه؟

ویژگی دامنه

دامنه چکار میکند؟

 

WEBPOWER.IR

وب بلد

مقالات آموزشی

وب بلد Domain چیست